Az új Szcientológia kiadvány elmondja, hogy a 600 Szcientológia Önkéntes Lelkész, akik reagáltak a 2004-es cunami idején, hogyan változtatta meg a mozgalom irányát.
Az ünnepi időszak az otthonról, a családról és a jó hangulatról szóló gondolatokat idézteti föl velünk. A több mint 600 Szcientológia Önkéntes Lelkész számára azonban, akik reagáltak a 2004-es cunamira, a fájdalom és a tragédia képeit hozza elő, valamint azt is, hogy reményt vittek oda, ahol korábban csak a reménytelenség volt jelen.
2004 Karácsonyának másnapján 30 méter magasra tornyosuló vízfal zúdult rá az Indonézia, Kelet-India, Thaiföld és Sri Lanka partvidékét szegélyező falvakra és városokra, több mint 230.000 áldozatot követelve.
Napokon belül, 28 nemzet nagyjából 600 Szcientológusa érkezett meg a régióba, ahol végső soron 300.000 embernek hozták el a segítséget. Munkájuk példaként szolgált a Szcientológia Katasztrófa Reagálás szervezési és adminisztrációs feladataihoz, amelyeket nagyobb katasztrófákat követően léptetnek életbe.
Az önkéntesek kezdeti első csoportja együtt tevékenykedett a rendőrséggel, a katonasággal és a vészhelyzet-kezelési szakemberekkel, hogy helyreállítsák a rendet és nyugalmat vigyenek a kaotikus környezetbe. Magukra vállaltak bármilyen munkát, amire csak szükség volt – étel- és ellátmány osztást, menedékhelyek szervezését, segítségnyújtást kórházakban, még a halottak azonosításának szomorú feladatában való segítséget is.
Amikor az azonnali krízishelyzetet már kezelték, az Önkéntes Lelkészek elkezdték a trauma-feloldás feladatát annak a számtalan áldozatnak, akik a segítségüket kérték.
Mivel sok százezer ember halt meg vagy tűnt el, szinte mindenki, akivel az önkéntesek találkoztak, elvesztett valakit szerettei közül. Elkezdtek Szcientológia asszisztokat nyújtani – olyan egyszerű technikákat, amelyek felgyorsítják a stresszből és traumából való felépülést.
A sri lankai halászok otthagyták a munkájukat attól való rettegésükben, hogy esetleg egy újabb hullám fog lecsapni. Egyszerű Szcientológia technikákat használva, az Önkéntes Lelkészek segítettek a halászoknak abban, hogy szembe tudjanak nézni mindazzal, ami történt, hogy vissza tudjanak térni a munkájukhoz, és el tudják kezdeni újjáépíteni az életüket.
Egy asszony nem aludt azóta, hogy a hullám napokkal korábban lecsapott. Rettegésben volt. Minden alakalommal, amikor lecsukta a szemét, azt képzelte, hogy a hullám megint ott van. Miután mindössze néhány percig foglalkozott vele egy Önkéntes Lelkész, a nő újra képes lett lecsukni a szemét és aludni, és vissza tudott térni az otthonába, hogy gondoskodjon a családjáról.
Minthogy azonban a 600 Önkéntes Lelkész csak egy töredékét lett volna képes elérni annak a több százezer embernek, akiket romba döntött a csapás, elkezdtek másokat is kiképezni: orvosokat, nővéreket, buddhista szerzeteseket, muszlim klerikusokat, tanárokat, rendőröket, hivatalos személyeket és családtagokat. Összességében mintegy 50.000 ember tanulta meg ezeket az eljárásokat, és ennek következtében, további tízezrek számára vitték el a segítséget.
Néhányan az önkéntesek közül beleszerettek a vidékbe és az ott élő emberekbe, és továbbra is ott maradtak, hogy segítsenek a közösségek újjáépítésének folyamatában. Mások állandó központokat hoztak létre, ahol az általuk kiképzett Önkéntes Lelkészek további embereket képezhetnek ki, és ahonnan koordinálni tudják a tevékenységeket, miután az Önkéntes Lelkészek kezdeti csapata már hazatért.
Néhányan, mint például az Ausztrál Önkéntes Lelkész csapat, újra és újra visszatért, és segítik a régiót abban, hogy megbirkózzanak a tájfunok, földrengések és vulkánkitörések dühöngésével.
Mivel ezek az országok ki vannak téve a természeti katasztrófáknak, az Önkéntes Lelkészek katasztrófa kezelési workshopokat tartottak emberek ezrei és helyi csoportok számára, hogy segítsenek nekik felkészülni egy jövőbeli katasztrófára, és minimalizálni annak hatását.
Segítségük nem maradt észrevétlen. Az elismerés, amit a sri lankai miniszterelnök irodájától kaptak, jelzi a munkájuk értékét:
„Az Önkéntes Lelkészek az emberek egy olyan figyelemreméltó csoportja, akiknek valóban az a célja, hogy segítsenek az állapotok javításában. Figyelmük központjában a szervezés és a koordináció áll. Hatékonyságuk és az a képességük, hogy irányítsanak minden segítő tevékenységet, nélkülözhetetlen érték országunk számára ebben az időszakban. Együtt dolgoznak a kormányzati és közösségi vezetőkkel és besegítenek minden segítő tevékenység koordinálásába. Számukra a legfontosabb a szakemberek munkájának hatékonysága. Ez egy magasan kvalifikált és elkötelezett csapat, ami egy óriási kincs országunk számára.”
Az Önkéntes lelkész programot az 1970-es évek közepén hozta létre L. Ron Hubbard, a Szcientológia vallás alapítója. További információért látogasson el a www.onkenteslelkeszek.hu oldalra.
Címkék: szcientológia Önkéntes Lelkész karácsony buddhista Sri Lanka
Megjelenés ideje: 2013-12-30 12:10:21
Beküldte: Kriszta