Sokszor gondolkodtunk el azon, hogy miért hoz létre az emberiség olyan dolgokat, ami saját magát elpusztíthatja. Az egyik dolog ezek közül, az atombomba, aminek a kísérletei után halál és szenvedés jelent meg. Az áldozatokra emlékezünk meg március elején, mert nem mehetünk el szó nélkül egy ilyen téma mellett.
Miért is kell emlékeznünk és miért elégeltük meg az ártatlan emberek szenvedéseit?Az esemény, ami megváltoztatta a világ hozzáállását az atom használatához, 1954-ben történt. A Csendes-óceáni Bikini-szigeten kísérleti robbantásokat kezdtek el. A lakosságot, közel 300 embert kilakoltattak, így biztosítva az épségüket. Viszont az óceán térségét nem ellenőrizték, nem győződtek meg róla, hogy tényleg nincs semmi és senki a vízen, amit a robbantás hatása fenyegetne. Ennek következménye, hogy volt ott egy halászhajó, és annak legénysége végigszenvedte az eseményt. Egy személy áldozattá vált, másik 22-t pedig súlyos radioaktív fertőzés ért. Ezek az áldozatok akaratuktól függetlenül lettek alanyai a szörnyű tragédiának és rajtuk kívül még több százan voltak kitéve az 1974-ig tartó kísérleteknek. 28 év múlva telepedhettek vissza a szülőföldjükre, majd újra el kellett hagyniuk azt, mert a kutatók alábecsülték az atom pusztításának erejét és idejét. A sorozatos tragédiák után a világ rádöbbent, hogy ezt meg kell fékezni valamilyen módon. Bevezettek nemzetközi megállapodásokat, melyek által ellenőrizhető és előirthatóak a nukleáris tevékenységek, létesítmények és szigorodott a nukleáris üzemanyag felhasználása is.
Ma is ki vagyunk téve az atombomba fenyegetésének és a felhasználás következményeinek. Tudnunk kell, hogy ezek mögött mindig egy-egy ember áll. Van aki feltalálja, van aki megépíti, van aki használja. Ezek az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy mit is tesznek, mert ha tudnák és vállalnák a felelősséget, azonnal abba tudnák hagyni e rémséges tevékenységüket. Az emberiségnek van más célja is, mint a háborúskodás. A bombák nem a béke jelképei és eszközei.
A kísérletekkel egy időben, az 1940-50-es években kibontakozott egy filozófia és egy tudomány, ami szöges ellentétben áll a fenti ideákkal. Miközben megalkották a bolygó legpusztítóbb fegyverét, Amerikában felfedezték a megoldást az emberiség problémájára. Az L. Ron Hubbard által kifejlesztett elmével kapcsolatos tudomány nem tartalmaz pusztítást, mindinkább az elkerülésére fekteti a hangsúlyt: „Fönn a csillagok ragyognak. Lenn a fegyverraktárban pedig egy atombomba lapul. Melyiket válasszuk?” Mindig időszerű ezen elgondolkodnunk!
L. Ron Hubbard-ról bővebbet itt tudhat meg: www.lronhubbard.hu
Forrás: http://www.napikozlony.hu/2014/03/atomkiserletek-kell-ez-nekunk/
Címkék: L. Ron Hubbard atombomba szenvedés Bikini-sziget radioaktív
Megjelenés ideje: 2014-03-05 11:49:16
Beküldte: Kriszta