42 évvel ezelőtt június 5-én az ENSZ világkonferenciát tartott Stockholmban az „Ember és bioszféra” címmel, ahol a következő nyilatkozatot adták ki: „az embernek joga van a megfelelő életfeltételekhez olyan minőségű környezetben, amely emberhez méltó és egészséges életre ad lehetőséget”.
Felhívták a figyelmet a környezetszennyezés következményeire és arra, hogy a nemzeteknek kötelességük elősegíteni az együttgondolkodást és a közös cselekvést, valamint terjeszteni a fenntartható fejlődést. Kitűztek célokat, amik megvalósítására ösztönzik a tagországokat és a magát az emberiséget is. Ezek a célok egyszerűek: energiatakarékosság, helyi erőforrások felhasználása, megújuló természeti források hasznosítása, szemét- és hulladékképződés csökkentése, környezetszennyeződés megelőzése.
Az emberek világszerte rájöttek, hogy nem szabad tovább pazarolni a Föld bolygó energiáit, mert egyszer csak elfogynak. Akkor mi lesz az emberrel? Mit fogunk enni? Mit fogunk inni? Tilos olyan dolgokat tennünk, ami még nagyobb veszélybe sodorja a fajunk fenntartását, mint amiben már most van.
Jelenleg több száz millióan halnak meg évente a nem emberhez méltó környezet miatt. Jelentős részük a szennyezett ivóvíz és a szennyezett levegő áldozatai. A nem biztonságos ivóvíz elfogyasztása 884 millió életet követelt, és 700 ezerrel kevesebb asztmás beteg halna meg, ha csökkenne a kipufogógázok mennyisége a levegőben.
A folyamat visszafordításához szükséges, hogy hozzájáruljunk a fenti kezdeményezéshez, folyamatosan tudatosak legyünk ezen a téren, átgondoljuk a fölösleges energiafogyasztásunkat. Ez nemes és mindenki számára elérhető feladat. Nem szabad hagynunk, hogy rosszabb állapotba süllyedjünk a jelenleginél.
A társadalom nagy része el sem tudja képzelni, hogy mit tudna tenni a saját területén a bolygójáért. De van egy szabálygyűjtemény, ami összefoglalja, azokat a tevékenységeket és viselkedési formákat, ami ahhoz kell, hogy jobban érezzük magunkat. Ebből a könyvecskéből kaphatunk segítséget az „Óvd és tedd jobbá a környezeted! (Viseld gondját saját területednek! Segíts gondját viselni a bolygónak!) szabály leírásánál. Az említett, Az út a boldogsághoz című szabálygyűjteményt L. Ron Hubbard önálló műként írta, hogy legyen egy józan észen alapuló erkölcsi „kódex”, ami nem része semmilyen vallásos tannak, hanem mindenki számára íródott.
Fogadjuk meg a tanácsokat és tegyünk a bolygónkért!
További információ: www.azutaboldogsaghoz.hu
Címkék: L. Ron Hubbard boldogság környezet
Megjelenés ideje: 2014-06-08 22:21:41
Beküldte: Bonifác