HÁZTARTÁSI ÁLTALÁNOS VÍZKEZELÉS A felhasznált ivó, főző, és háztartási vizünk, a mai világban sajnos mindenképen sok pénzünkbe fog kerülni.
<a href="http://viztisztito-nagyker.hu">
Víztisztító megoldásaink>>></a>
1. Gondolhatunk arra is, hogy később fizetünk részletekben, de a sokszorosát, bevállalva vízgépészeti berendezéseink idő előtti cseréjét, plusz kellemetlenségeket, bosszankodást. Vállalhatjuk az esetlegesen fájdalmakkal bekövetkező, gyógyszer és orvosi költségekkel járó idő előtti egészségromlást is. 2. Dönthetünk úgy is, hogy előre fizetünk beruházásként kevesebbet és rendszeres karbantartási költségeket vállalunk, ezzel pénzt megtakarítva megelőzzük egészségünk és vízgépészeti berendezéseink idő előtti megromlását. Alapvetően két típusú probléma merülhet fel:
1. A hálózatból érkező iszap, homok, vízkő és a vas kellemetlenségeket, károkat okoz a háztartási cikkekben, esztétikai és higiéniai problémákat okoz a vizes helységekben, kellemetlen érzés a kemény és/vagy klóros vízben való fürdés, zuhanyozás. 2. - Nem tartja elég higiénikusnak, emberi fogyasztásra alkalmasnak, egészségesnek az Ön rendelkezésére álló kút- vagy a vízhálózat vizét.
- Nem szeret az ásványvízvásárlással bajlódni és nehezen igazodik el azok sokféle összetevőinek egészségre gyakorolt hatásában, szükséges mennyiségében.
- Főzéshez is tiszta, vegyszermentes vizet szeretne használni.
- Esetleges környezeti katasztrófák esetén is megbízható vízforrást szeretne.
- Védeni szeretné környezetét a kiürült palackoktól. A megoldás lehet a problémákra: Vízszűrő, ami pénzmegtakarítás is lesz! Bakteriális előszűrés abban az esetben, ha víz forrása fúrt vagy ásott kút. Ez esetben UV bakteriális előszűrést már a bejövő víz második lépcsőjeként el kell végezni, mert a háztartási vízmelegítő készülékekben, vagy használati szünet esetén a hálózatban, szélsőséges esetben akár a halált okozó legionella baktériumoknak is kedvező környezetet teremthetnek.
Víztisztító megoldásaink>>>
Lásd UV csírátlanítók menü. 1. Ha a táplálkozásra szánt víz minősége jelenti a problémát, akkor a Fordított Ozmózis elvén működő ivóvíztisztító készülékeinket ajánljuk figyelmébe. Ennek a mosogatószekrénybe építhető, szobahőmérsékletű , vegytiszta ivóvizet előállító háztartási ivóvíz után tisztítónak több változata létezik. A legolcsóbb (motornélküli) az egyszerű készülék, mely megköveteli a bemenő víz minimális 3,5 bar nyomását. A következő árszintek a nyomásfokozó szivattyús (motoros), vagy elektronikus (komputeres) változat lehet, mely létrehozza a szűréshez szükséges víznyomást. Ezek a készülékek a kereskedelemben ma elérhető, -az élő szervezetek számára legideálisabb-, vegyi anyagoktól és oldott szennyeződésektől megtisztított kristálytiszta ivóvizet állítanak elő.
RO készüléket és tartozékait a "Készülékek" menüben választhat.
Van lehetőség hűtött és fűtött vizet is előállító ivóvíz automaták használatára is. Ezeket is a "Készülékek" menüben választhatja ki. 2. Ha a víz túlzott vastartalmú, barna kicsapódásokat okoz a WC-ben és a fürdőben, fajansz tárgyakon. A fehér ruha színe mosáskor piszkos drapp szín felé tolódik. Ekkor vastalanító berendezést kell beszerelni a vízhálózatba. Ennek típusa és ára nagyban függ a felhasznált víz összetételétől, vas, mangán, kalcium tartalomtól és a havi szükséges víz mennyiségétől. Ára, elhelyezése, kinézete nagyságrendileg a vízlágyító készülékekkel azonos 280.000,-Ft tól 1.500.000,- Ft-ig terjedően (lásd lentebb). Mindenképpen szükség van a méretezéshez egy víztesztre, mely alapján készüléket lehet választani. A méretezéssel és a további (regenerálási) költségekkel kapcsolatban csak a vízteszt alapján tudunk további információt adni. A vastalanító készülék kb. 1 méter magas 50 cm X 40 cm -es méretű. Mechanikus előszűrést, csatorna bekötést, fagymentes elhelyezést igényel. Vezetékes víz esetén a vízvizsgálati jegyző könyvről a helyi vízmű kérésre ad másolatot, de kútvíz esetén egyedileg kell elkészíttetni.
Vízminőség vizsgálat itt, klikk ide Ha a vízkő a probléma, arra négy megoldás közül választhatunk melyek különböző hatékonyságúak lehetnek: I. Fizikális vízlágyítás (mágneses vízkő mentesítés): nem lágyítja a vizet, viszont meggátolja a vízkő lerakódását az átfolyó rendszerekben. Környezetkímélő, mert nem használ vegyi anyagokat. Lásd lentebb.
II. Elektromos vízlágyítás: A készülék véletlenszerűen változó elektromos impulzusokat bocsát a vízbe. Ezek az impulzus hullámok (mezők) a teljes vízrendszeren végighaladnak. A hullám lehetővé teszi, a vízben jelenlévő különféle kristályképző sók magkristályainak átalakulását.
A villamosság okozza azt, hogy olyan kiválási magvak (nukleuszok) jönnek létre, amelyek magkristályokként megakadályozzák a csapadékként megjelenő vízkő kialakulását. Az impulzusok a vizet a készülékhez viszonyítva mindkét irányban (felvíz/alvíz) kezelik, és ugyanígy a futó rendszerben a primer vízkört is. Az így kezelt víz általában néhány hét alatt feloldja a rendszerben korábban lerakódott vízkövet is. Lásd lentebb.
III. Vízlágyítás= ioncsere: A gyanta tölteten átáramló víz kalcium ionjai a gyantához kötődnek, helyükre a gyantáról felszabaduló nátrium ionok kerülnek a kimenő vízbe. A gyanta idővel telítődik kalciummal, ezért konyhasóval (nátrium-klorid) regenerálni kell azt. Így a gyantáról leváló kalcium helyére újra nátrium kerül, a kalcium és a klór pedig a csatornába távozik. Valóban lágyított vizet kapunk, eredményképpen nincs a vízben annyi oldott kalcium, amely vízkő lerakódáshoz vezet. Kellemes érzetet biztosít fürdés közben a lágyított víz, és az automata gyantaágy fertőtlenítés mindig csíramentes környezetet biztosít. A 25 kg-os tablettás regeneráló só 40-60 m3 vízhez elég. A gyanta élettartama kb. 6-8 év. A vízlágyító készülék kb. 1 méter magas 50 cm X 40 cm -es terjedelmű. Mechanikus előszűrést, csatorna bekötést, fagymentes elhelyezést igényel. Az ára függ a kalcium - magnézium tartalomtól és a m3/hó - kívánt, felhasználandó víz mennyiségtől. 200.000,-Ft tól 1.500.000,- Ft-ig terjedően. IV. Választhatunk foszfát adagolást, mely emberi fogyasztásra nem alkalmas polifoszfát keveréket adagol a vízbe. Kifejezetten a hőtermelő berendezések (mosógép, bojler, cirkó) védelmére készültek és közvetlenül a berendezés elé kell beépíteni. A maximális kapacitása 1,5 m3/h. A 80g-os töltet 20 m3 vízhez elegendő. A vízlágyítók elé kötelező beépíteni egy mechanikai védőszűrőt. Ez védi meg a készüléket a lebegő, darabos szennyeződések okozta hibáktól. Az ingatlanra beérkező víz javasolt szűrési sorrendje: Mechanikai szűrés: Kiszűri a darabos szennyeződéseket, vízkő darabokat, oldatlan vasat, homokot, agyagot, uszadékokat. A vízgépészeti berendezések amortizációs idejét jelentősen hosszabbítja. Védi a csaptelepek, WC tartályszelep, bojler, mosógép, mosogatógép vízszabályzó szelepeit, a kárt okozó daraboktól.
Ultraviola csírátlanítás: Az ultraviola C fény csírátlanító hatása során, sor kerül az összes mikroorganizmus elpusztítására. Vastalanítás: Védi a vízzel érintkező felületeket, a mosott ruhát, a fajansz árút a barnulástól, a gépészeti eszközöket a vas lerakódástól. Vízlágyítás: Védi a készülékeket a vízkő lerakódástól. Aktív szén szűrés: Kiszűri a klórt, az ismeretlen vegyi anyagok nagy részét. Megszűnik a fürdés utáni bőrviszketés, tisztább vízzel eredményesebb a mosás, a megmosott gyümölcs, tányér, pohár klór és vegyi anyag mentes lesz. Ozmózis ivóvíztisztítás:
Iváshoz, főzéshez már Ozmózis szintű vízszűrést javasolunk. Ennek minőségét fokozhatjuk ionizáló Lúgosító-ionizálóval, Biokerámia szűrővel és Revitalizálóval. Ezt még Oxigénnel telíthetjük is, oxigén szifonnal! Sokan szeretnék Ozmózis készülékkel megoldani vízellátásukat a saját fúrt vagy ásott kútjuk vizével, kényszerből, mert nincs hálózati víz, vagy takarékossági okokból. Valóban ez lehetséges, de ivóvíz készítésére a sok lehetséges buktató miatt nem ajánljuk! Miért is?: Néha olyan rétegben állnak meg a kút fúrásnál, -ez még szomszédok esetében is eltérő lehet-, amely olyan anyagokat tartalmaz pl. túlzott kalcium, vas, baktérium mennyiség stb, hogy akár pár hét alatt tönkre tehetik, eltömhetik egy új Ozmózis készülék szűrőbetéteit, vagy kockázatossá tehetik mindennapi ivóvíz használatát. Az egészségünk és vízgépészeti berendezéseink megóvása miatt is nagyon körültekintően és csak költségesen lehet alkalmazni ezt a megoldást, ha valaki rákényszerül. A Háztartási Ozmózis víztisztító berendezéseket vezetékes ivóvíz szolgáltatók előírás szerinti szabvány vizének továbbszűrésére tervezték, gyártották! Az Ozmózis technológia alkalmas akár mocsár, szennyvíz vagy vizelet (lásd űrhajósok) ivóvíz szintű megszűrésére is, de a háztartási célra készült készülékek nem olyan előszűréssel és membránnal készülnek amelyek ezt a minőséget huzamos terhelésként is bírják. Azok a membránok amelyek ilyen minőségből is ivóvizet készítenek szintén ezen az elven működnek, de jóval költségesebb előszűréssel és membrán anyagból készülnek. Az egy más anyagokból elkészített Ozmózis membrán technológia (sok millió forintos) előszűréssel, membránnal készül.
Tehát némely kútvizek tartalmának szűrésére a háztartási Ozmózis készülékek tartósan nem alkalmazhatóak. Érdemes tudni, hogy hazánkban a legtöbb helyen túl magas vas, arzén, kalcium-magnézium tartalmú a víz. De ma már az ipari kemikáliák is jelen vannak sok helyen, még a mélyfúrásokban is.. A rengeteg illegális szemétlerakónak köszönhetően szinte mindenhol jelen vannak a talajvizekben több száz méter mélyen is. Nem beszélve az elmúlt százötven évben felelőtlenül titokban a környezetben eldobott, szemétként kidobott ismeretlen vegyi anyagok mérgező hatásairól. Százötven év alatt volt idő leszivárogni a sok csapadék vízzel akár több száz méter mélyre is. A sok illegálisan fúrt kutak szitaként törik már át a természetes agyag záró rétegeket mindenhol. Nem utolsó sorban a bakteriális kockázatokra is nagyon kell figyelni! Lakott területeken a hagyományos szikkasztós szennyvíztárolóknak és az állattartásnak köszönhetően ritka a baktérium mentes kútvíz. Az elmúl száz év ipari forradalmának hatása és a szigorú ellenőrzés hiánya miatt, a talajvizek több száz méter mélyen és több kilométer távolságban is szennyezettek lehetnek, a környezetbe kihordott, eldobált ismeretlen vegyi és háztartási hulladékok hatása miatt. Sok helyen -bár a törvény ezt üldözi- a régi, nem használt ásott kutakba kötötték be a szennyvizet. Így fertőzték meg a környék talajvizét. Nem beszélve a sok szakszerűtlenül készített fúrt kutakról, amelyek össze nyitották az agyagrétegekkel régen elszigetelt, elválasztott vízrétegeket. Így a vegyi talajszennyezések már jelen lehetnek a mély, akár több száz méter mély vízrétegekben is. Ezért ma már nagy kockázatot jelent bevizsgálás nélkül kútvizet bevezetni a lakásba és azzal fürödni, mosni, netán főzni és meginni. Sajnos a bevizsgált anyagok megfizethető alacsony száma ilyenkor is nagyon kevés, ezért komoly kockázatot jelenthet a lehetséges szennyeződésekhez képest! A kútvizet minden esetben baktérium tartalomra és a közismert kockázatot jelentő vegyi anyagokra be kell vizsgáltatni és ezek mennyiségének ismeretében kell előszűrőket alkalmazni.
Víztisztító megoldásaink>>>
purepro, háztartási víztiszítók, lúgosító, vízionizátorok, zuhanyszűrő, szűrőbetétek, mosódió, mosógolyó, csapszűrő, ro víztisztító
Címkék: víztisztító ro víztisztító zuhanyszűrő csapszűrő vízionizátor
Megjelenés ideje: 2011-08-27 14:15:57
Beküldte: spartaco